W Święto Niepodległości – po Mszy świętej odprawionej tradycyjnie przez wszystkich kapłanów z obu parafii Polanki Wielkiej i uświetnionej recitalem pieśni patriotycznych naszego Chóru – poczty sztandarowe PSL-u, Strażaków oraz Górników, Orkiestra Dęta OSP, Koło Gospodyń Wiejskich – Twórczych Kobiet, Chór, przedstawiciele władz naszej gminy i mieszkańcy udali się pod Pomnik Ofiar Obu Wojen Światowych – by uczcić pamięć wszystkich poległych w obronie Ojczyzny. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy, zebrani udali się do Gminnego Centrum Kultury, gdzie przy uroczystym poczęstunku wysłuchali pieśni patriotycznych odegranych przez orkiestrę. Swój program teatralny zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Polance Wielkiej. Uczniowie, nauczycielki i dyrektor szkoły p. Sylwia Kawczak zaprosili także wszystkich zgromadzonych do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Obchody Święta Niepodległości w naszej Gminie zakończyło przemówienie wójta Grzegorza Gałgana, który przypomniał wartość odzyskanej niepodległości i podziękował wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnym przeżywaniu tej uroczystości.