W niedzielne, słoneczne popołudnie 28 maja w polańskim parku rekreacyjnym obyły się kolejno dwie imprezy, których organizatorem i współorganizatorem było Gminne Centrum Kultury w Polance Wielkiej. Pierwszą z nich był VIII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych o puchar Wójta Gminy Polanka Wielka – eliminacje do 40 Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych “Echo Trombity”.  Po wysłuchaniu dwóch prezentujących się w przeglądzie orkiestr  komisja pod przewodnictwem kpt. Stefana Żuka wraz z wójtem Grzegorzem Gałganem przyznała ex aequo dwa I miejsca, Puchar Wójta Gminy Polanka Wielka oraz po 1000zł nagrody dla Orkiestry Dętej OSP Polanka Wielka oraz Wielkiej Orkiestry Młodego Muzyka Gminy Oświęcim. Jednocześnie obie orkiestry zakwalifikowano do udziału w Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity w Nowym Sączu. Specjalne wyróżnienie i nagrodę – 300zł otrzymały Mażoretki Queen Step.
Po przeglądzie orkiestr odbył się festyn rodzinny “Dzień Rodziny 2017” organizowany przez GCK i Przedszkole Samorządowe w Polance Wielkiej. Barwne występy przedszkolaków, nauczycieli i rodziców zgromadziły liczną publiczność i sprawiły wszystkim wiele radości. Festyn obfitował też w wiele atrakcji, takich jak spartakiada, loteria fantowa, dmuchańce, quady, kule wodne, kącik fryzjerski czy ścianka wspinaczkowa.
Dziękujemy liczne przybyłym uczestnikom przeglądu i festynu za emocjonujące chwile i wspólną zabawę.