Częścią szerokiej oferty tegorocznych ferii z Gminnym Centrum Kultury i Pracownią Orange były zajęcia w bibliotece. Już na pierwszym spotkaniu można było zapomnieć o szarej, zimowej aurze i pobawić w szalone zabawy animacyjne, podczas których zamienialiśmy się w niecodzienne postacie. W przerwie od zabaw ruchowych przenosiliśmy się np. do Krainy lodu czy świata Gwiezdnych wojen i sprawdzaliśmy się w sztuce kodowania fantastycznych postaci.
Podczas następnego spotkania nie zabrakło też twórczych wyzwań, z którymi uczestniczące w zajęciach dzieci poradziły sobie wyśmienicie. Przy użyciu iPadów tworzyliśmy więc bajki oraz zwiastuny filmowe. Wybrane z nich prezentujemy na facebooku (www.facebook.com/bibliotekapolanka). Nie zabrakło też quizów, rebusów i zgadywanek, m.in. z aplikacją „Zgadnij, co to?” Z kolei na ostatnich zajęciach zamienialiśmy się w piratów i z książką „Skarb kapitana Williama Kidda” poszukiwaliśmy mapy prowadzącej do skarbu, a przede wszystkim bawiliśmy się w wiele zabaw integracyjnych i animacyjnych.