Na poniedziałkowym (25.01) spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w wąskim gronie rozmawialiśmy o “Amerykańskiej sielance” Philipa Rotha. Wymieniliśmy wiele opinii dotyczących zobrazowania pozornie idealnej, zamożnej rodziny Seymoura „Szweda” Levova, jak też sposobu ukazania okresu ruchów kontestacyjnych w Ameryce końca lat 60-ych. Niejednoznaczne oceny książki i jej barwnie ukazanych bohaterów wywołały ciekawą dyskusję obfitującą w wiele dygresji (jak to często bywa na naszych spotkaniach). Zatem przy okazji rozmowy o rodzinie Levovów, Ameryce, rewolucji kulturalnej, terroryzmie czy produkcji rękawiczek pomówiliśmy o wykorzystywaniu taniej siły roboczej w Chinach i Bangladeszu, czy Romanie Wilhelmim i jego grze aktorskiej. Wszystkich zainteresowanych rozmowami o książkach i nie tylko zapraszamy na najbliższe spotkanie DKK przy kawie 23 lutego o 17.00. Książkę omawianą na spotkaniu można wypożyczyć w bibliotece.

dkk dorośli luty