“Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytanie i zachęcająca do korzystania z bibliotek jako bliskich, przyjaznych instytucji kultury z ofertą dla lokalnej społeczności; miejsc wspólnych, łączących ludzi i otwierających na kulturę”. To była fantastyczna X edycja Nocy Bibliotek! Młodzież, oglądając film “Mój brat ściga dinozaury”, mogła przeżyć wzruszającą historię o chłopaku z zespołem Downa, która z pewnością skłania do refleksji na temat pokory, zrozumienia i tolerancji wobec inności. To bardzo ważne przesłanie, szczególnie dla młodego pokolenia. Poczęstunek oraz gry i zabawy animacyjne z pewnością dodały wydarzeniu radości i energii, tworząc świetną atmosferę do integracji i wspólnego spędzenia czasu. To wyjątkowe, gdy biblioteka staje się miejscem, gdzie można nie tylko pogłębiać wiedzę, ale też dobrze się bawić i budować relacje.