2 października, na spotkaniu DKK w bibliotece starszaki z 7 grupy miejscowego przedszkola  poznały opowieść pt. „Bajka” Renaty Piątkowskiej. Historia ta pokazuje, że wyobraźnia i nieco chęci wystarczą, by dobrze się bawić bez komputera czy telewizora. Zresztą przedszkolaki przekonały się o tym same, nie tylko uczestnicząc w bajkowych zabawach, ale też wymyślając z małą pomocą bibliotekarza niezwykłą bajkę. Była to opowieść o klaunie i królewnie, którzy pokłócili się o… krowę. Tak, tak, królewna miała krowę i chciała ją doić, a jej ukochany klaun marzył, by mućka występowała na scenie. Królewna się na to nie zgodziła, więc klaun się obraził. Wyjechał do lasu i zamieszkał w namiocie. Cała historia dobrze się skończyła, bo klaun trząsł gaciami na myśl o groźnych zębiskach leśnych zwierząt i wrócił do miasta – do królewny, która go szukała :)