W lutym br. Publiczna Biblioteka GCK w Polance Wielkiej aplikowała do projektu „KODOWANIE W BIBLIOTECE” organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. 12 marca otrzymaliśmy informację, że jesteśmy wśród 7 bibliotek w naszym województwie i 85 bibliotek w Polsce, które zakwalifikowaliśmy się do projektu. Dzięki temu otrzymamy sprzęt w formie zestawu, na który składać się będą: trzy tablety, trzy gry edukacyjne Scotie Go! i trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie). Poza tym bibliotekarz weźmie udział w cyklu szkoleń przygotowujących do prowadzenia zajęć z kodowania. Już niebawem nasze zajęcia Lokalnego Klubu Kodowania będą więc jeszcze atrakcyjniejsze i zarazem będzie mogła w nich uczestniczyć większa liczba dzieci mogących w przyjaznej atmosferze, w formie zabaw edukacyjnych uczyć się podstaw programowania. (fot. poglądowa za ksiegarnia-edukacyjna.pl)