Drogie Czytelniczki i drodzy Czytelnicy, czekając na Was, w ostatnich tygodniach m.in. zmieniliśmy kolor niektórych ścian biblioteki i pomieszczeń GCK, pakowaliśmy maseczki szyte przez miejscowe ochotniczki w ramach akcji Stowarzyszenia Dolina Karpia, zakupiliśmy nowości wydawnicze, które są włączane do księgozbioru, a przede wszystkim pracowaliśmy nad zmianą systemu bibliotecznego na nowoczesny program Libra NET. Dzięki temu już teraz możecie korzystać z nowoczesnego, aktualnego katalogu biblioteki (OPAC) dostępnego w zakładce „Katalog” (kliknij) na stronie gckpolanka.pl. Natomiast z dniem otwarcia biblioteki (w 1 połowie maja) będziecie mogli zakładać sobie konta w OPAC, co pozwoli Wam na:
• dokonywanie rezerwacji na wybrane książki,
• sprawdzanie informacji o wypożyczeniach i ewentualnych zaległościach,
• dokonywanie samodzielnego, jednokrotnego przedłużenia wypożyczenia książek do 14 dni.

By zarejestrować się w OPAC poprzez zakładkę Katalog ze strony gckpolanka.pl, niezbędny będzie utworzony przez bibliotekarza kod aktywujący konto, który otrzymacie w bibliotece lub na adres e-mail.
Jeśli czytelnik/czytelniczka ma adres e-mail i udostępni(-a) go bibliotece, wówczas kod aktywujący konto zostanie doń wysłany jako link, który ułatwi dokonanie rejestracji. W przypadku braku maila trzeba będzie w katalogu online (OPAC) nacisnąć przycisk „Nie mam konta”, a podczas rejestracji wpisać: nazwę użytkownika, hasło (min. 8 znaków, w tym: duża litera i cyfra) oraz kod aktywujący konto. W razie wątpliwości/problemów proszę kontaktować się z bibliotekarzem.