Tegoroczne Dni Polanki Wielkiej zapewniły uczestnikom święta moc wrażeń i atrakcji. W sobotni wieczór – 6 sierpnia imprezę otwarli: wójt gminy – Grzegorz Gałgan i dyrektor GCK – Aneta Odrobina, a muzycznie zainicjował ją występ zespołu Revers. Przerwa w ich koncercie spowodowana niezależną od organizatorów imprezy awarią zasilania sprawiła, że tłumnie zgromadzona publiczność w napięciu oczekiwała na gwiazdę wieczoru – zespół Baciary. Oczekujący z pewnością się nie zawiedli. Charyzmatyczny wokalista wraz z zespołem przebojowych górali porwali do zabawy licznie przybyłych fanów. Podczas koncertu publiczność tańczyła i śpiewała znane jej przeboje, a na koniec oklaskami i okrzykami radości zachęciła zespół do bisowania. Po koncercie uczestnicy bawili się do białego rana wraz z zespołem Twister.

Drugi dzień świętowania był wypełniony występami artystycznymi. Rozpoczął go krótki koncert Orkiestry Dętej OSP z Polanki Wielkiej, a następnie zaprezentowały się zespoły działające przy Gminnym Centrum Kultury. Były to widowiskowe występy grup: Shine, One Step, Mini Cheer, Voyage oraz chóru. Mieliśmy również okazję bawić się przy zumbie odtańczonej przez dziewczyny i jednego odważnego tancerza oraz wysłuchać recitalu Anny Dębskiej. W czasie imprezy odbył się też konkurs śpiewania dla dzieci, w którym wyróżniła się Wiktoria Bagierek chodząca do przedszkola, ale wówczas będąca na urlopie ;) oraz ogłoszono wyniki konkursu zorganizowanego przez GCK pt. „Mój piękny ogród”. Nagrodę w tym konkursie otrzymała pani Stanisława Drabczyk. Gwiazdami wieczoru były: kabaret Weźrzesz, a następnie zespół Karibu Polska. Pierwszy zapewnił dużą porcję rozrywki dorosłym, a drugi – głównie najmłodszym uczestnikom Dni Polanki. Przybyli na imprezę bawili się jeszcze do północy na dyskotece prowadzonej przez didżeja LJ.
Organizatorzy dziękują publiczności, wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg imprezy oraz sponsorom, którymi byli: URZĄD GMINY POLANKA WIELKA, BANK SPÓŁDZIELCZY W ANDRYCHOWIE, KOPEX-EX-COAL Sp. z o.o., SZKÓŁKA KRZEWÓW OZDOBNYCH PUDEŁEK, SKLEP DELFIN, KLUCZ SERWIS ZBIGNIEW PIĄTEK, BESKID MEDIA z KĘT, TOM – BUD.