W niedzielę 5 czerwca w parku rekreacyjnym odbył się VII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych o puchar Wójta Gminy Polanka Wielka. Były to jednocześnie eliminacje do 39 Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”. W przeglądzie zaprezentowało się 8 orkiestr. Po ich wysłuchaniu komisja w składzie: Kpt Stefan Żuk – przewodniczący, Leszek Łopalewski i dr Waldemar Groń przyznała wraz z wójtem Grzegorzem Gałganem następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce, Puchar Wójta Gminy Polanka Wielka oraz 700 zł dla Orkiestry Dętej OSP Polanka Wielka;
II miejsce, Puchar Wójta Gminy Polanka Wielka i kwotę 600 zł dla Wielkiej Orkiestry Młodego Muzyka Gminy Oświęcim; III miejsce, Puchar Wójta Gminy Polanka Wielka kwotę, 500 zł dla Orkiestry Dętej OSP Nidek. Wyróżnienia oraz nagrody po 200 zł każda, przyznano dla: Miejskiej Orkiestrze Dętej z Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Miejskiej Orkiestrze Dętej „ANDROPOL” z Andrychowa.
Dyplomy za udział w przeglądzie oraz nagrodę po 200 zł otrzymały: Orkiestra Dętej OSP Sosnowice i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Bulowic. Za występy pozakonkursowe dyplomami nagrodzono również Orkiestrę Dętą OSP z Głębowic i Mażoretki Voyage z Polanki Wielkiej.
Do udziału w 39 Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity w Nowym Sączu zakwalifikowano: Orkiestrę Dętą OSP Polanka Wielka, Wielką Orkiestrę Młodego Muzyka Gminy Oświęcim, Orkiestrę Dętą OSP Nidek oraz Miejską Orkiestrę Dętą „ANDROPOL” z Andrychowa.