By uatrakcyjnić dzieciom zimowy wypoczynek, Gminne Centrum Kultury w Polance Wielkiej wraz publiczną biblioteką zorganizowało rozmaite zajęcia i aktywności.  Zaczęliśmy we wtorek 13 lutego od integracyjnych zabaw animacyjnych i gier planszowych w bibliotece. Dwa dni później również w bibliotece dzieci tworzyły bajki na iPadach oraz brały udział w bardzo emocjonujących turniejach wiedzy i quizach. Mimo mroźnej zimy za oknem, panowała gorąca atmosfera i przekornie – choć były zimowe igrzyska – dzieci dowcipnie nawiązywały do tych letnich, prezentując co chwilę słynną pozę Usaina Bolta.

W piątek na sali GCK dzieci zażywały ruchu i bawiły się, ćwicząc przeróżne układy taneczne z panią Anną Dębską. Z kolei w poniedziałek 19 lutego odbyły się warsztaty, podczas których panie z oświęcimskiego Stowarzyszenia Stępelek wraz z młodymi uczestnikami zajęć wykonywały farby ekologiczne i przeróżne prace plastyczne oraz ozdoby z darów natury. Finałową atrakcją ferii z GCK był wyjazd do Kina w Andrychowie (21 lutego) na film „Kacper i Emma jadą w góry”. Prócz dobrej zabawy podczas oglądania przygód filmowych bohaterów młodzi widzowie mieli okazję poznać bądź utrwalić sobie różne zasady pieszej turystyki górskiej.

ferie 03

Ferie 04