W piątek 6 maja w Parku Rekreacyjnym w Polance Wielkiej miały miejsce II Spotkania Folklorystyczne “Sami Swoi”. Podczas imprezy, która w Polance Wielkiej odbywała się po raz pierwszy, wzięły udział lokalne zespoły folklorystyczne:„Karpikowe Dzieci”, „Małe Hajduki”, „Bratkowie”, „Kotlina” , a gościem specjalnym tej edycji spotkań był zespół z Łotwy „Jautravina” i chór „Nokturn”.
Spotkania organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim „Hajduki”. Partnerami projektu są: Oświęcimskie Centrum Kultury, Gminne Centrum Kultury w Polance Wielkiej i Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku.
Imprezę w Polance Wielkiej prowadziła dyrektor Gminnego Centrum Kultury – Aneta Odrobina. Wspólnie z wójtem gminy Grzegorzem Gałganem złożyli oni podziękowania organizatorom, uczestnikom występów i wręczyli im pamiątkowe upominki, wyrażając nadzieję, że tak barwna i atrakcyjna impreza folklorystyczna na stałe wpiszę się w kalendarz przedsięwzięć artystycznych odbywających się w Polance Wielkiej.