Drodzy Czytelnicy!

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z 6 listopada 2020 r. biblioteka jest nieczynna do 29 listopada 2020. Książki wypożyczone, których z powodu zamknięcia biblioteki nie można było oddać w wymaganym czasie, zostaną automatycznie prolongowane i będą mogły zostać zwrócone do 11 grudnia 2020 (o ile nowe rozporządzenie nie przedłuży terminu zamknięcia bibliotek).

Nie chcąc jednak pozbawiać Państwa kontaktu z książką i wychodząc naprzeciw zgłaszanym potrzebom, oferujemy usługę Książka na wynos.

Z usługi można skorzystać na dwa sposoby. Zachęcamy do korzystania z pierwszej formy, jeśli Czytelnik/Czytelniczka posiada założone przez e-mail internetowe konto biblioteczne:

  1. Wyszukaj w Katalogu na stronie gckpolanka.pl określone pozycje książkowe i zarezerwuj je przez internetowe konto czytelnika, a następnie zadzwoń do biblioteki – tel. 33 848 84 59 w celu ustalenia konkretnego terminu odbioru/zwrotu książek (będą obowiązywać 15-minutowe widełki czasowe).
  2. Zadzwoń do biblioteki – tel. 33 848 84 59 i podaj konkretne pozycje książkowe (tytuł/autor). Bibliotekarz sprawdzi, czy wskazane książki są dostępne (możesz to zrobić samodzielnie w Katalogu) i uzgodni z tobą określony czas (dzień/godzinę), w jakim będzie można je odebrać.

Podczas wypożyczania książek przed drzwiami biblioteki należy mieć zasłonięte usta i nos, a w razie potrzeby – na prośbę bibliotekarza okazać dokument tożsamości.