Stowarzyszenie Dolina Karpia we współpracy z wszystkimi 7 gminami Doliny Karpia organizuje akcję „Maseczki dla Doliny Karpia” czyli akcję angażującą osoby i instytucje z naszego obszaru w celu szycia maseczek dla mieszkańców Doliny Karpia oraz dla najbliższych szpitali.

W ramach naszej akcji zostaną podjęte działania zmierzające do ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 poprzez szycie i udostępnianie maseczek, w pierwszej kolejności mieszkańcom Doliny Karpia oraz instytucjom znajdującym się na terenie Doliny Karpia, miedzy innymi ośrodkom zdrowia, domom pomocy społecznej, ochotniczym strażom pożarnym i innym potrzebującym. Dodatkowo skierujemy pomoc w pierwszej kolejności dla naszych powiatowych szpitali w Oświęcimiu i Wadowicach oraz najbliższego szpitala z oddziałem zakaźnym, gdzie już przebywają, ale też mogą przebywać nasi mieszkańcy.

W związku z powyższym apelujemy do wszystkich mieszkańców chętnych do włączenia się w naszą akcję albo poprzez szycie maseczek albo przekazanie nam informacji o firmach, od których możemy otrzymać albo zakupić szybko, tanio i sprawnie materiał do szycia maseczek i dodatkowe inne niezbędne rzeczy (nici, igły, tasiemki bawełniane itp.). Prosimy o kontakt mailowo lub telefonicznie z Anną Świątek – Dyrektor biura (tel. 791 934 343, e-mail: dyrektor@dolinakarpia.org).

Wszystkie osoby, które zgłoszą chęć zaangażowania się w akcję szycia maseczek otrzymają od nas niezbędne materiały, będziemy je również dostarczać, a następnie odbierać uszyte maseczki.

Bardzo dziękujemy gminom i instytucjom gminnym za zaangażowanie się w akcję „Maseczki dla Doliny Karpia”. Koordynatorzy gminni na własną rękę dokonają rozeznania wśród mieszkańców gmin, przekazując nam informacje odnośnie możliwości przerobowych, a my jako Stowarzyszenie Dolina Karpia zajmujemy się zakupem niezbędnych materiałów.

Mamy nadzieję, że WSPÓLNIE uda nam się przygotować maseczki dla mieszkańców Doliny Karpia i szpitali, by w ten sposób przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Dziękujemy, trzymajcie się ciepło i zdrowo.

Zarząd i pracownicy Stowarzyszenia Dolina Karpia