Czytanie to nie tylko spotkanie z książką, ale także z drugim człowiekiem i inspirującą rozmową.
Podczas wczorajszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o biografii ojca Joachima Badeniego „Nie bój się żyć” autorstwa Judyty Syrek.
To fascynująca opowieść o człowieku pełnym kontrastów – miłośniku pięknych kobiet, którego uwiódł Bóg, żołnierzu i zakonniku całkowicie oddanym ludziom. Postać niejednoznaczna, budząca emocje i kontrowersje, czasem surowa w obyciu, przekraczająca granice konwenansów. Mistyk, który – jak wspominają jego bliscy – potrafił „uzdrawiać przez telefon”.
Książka skłoniła nas do wielu refleksji i żywej dyskusji o wierze, odwadze życia w zgodzie z własnym powołaniem oraz o złożoności ludzkiej natury.
Serdecznie zachęcamy do sięgania po wartościowe lektury i dołączania do spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki. Wspólna rozmowa o książkach pozwala spojrzeć na świat z różnych perspektyw i odkrywać historie, które zostają z nami na długo.
To lektura zdecydowanie godna polecenia!