Przekornie pierwszego dnia wiosny na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o książce, która ni tytułem, ni treścią nas w tę porę nie wprowadza – tj. o powieści „Kilka dni lata” Małgorzaty Sobieszczańskiej. Mimo to panie omawiające perypetie bohaterek lektury robiły to z takim entuzjazmem, że śmiało można go nazwać wiosennym.
Utwór Sobieszczańskiej to historie traumatycznych doświadczeń życiowych trzech kobiet – babci, matki i córki. Każda z nich skrywa tajemnice dramatycznych przeżyć, niespełnionych miłości i decyzji, które odciskają się piętnem na psychikach i charakterach bohaterek. Uczestniczki DKK niezwykle zajmująco opisywały i analizowały losy Amelii, Janiny i Mai, co wskazywało, że była to dla nich intrygująca i poruszająca lektura. Warto dodać, że za sprawą pani Stasi podczas spotkania mogliśmy odczuć powiew nie tyle samej wiosny, co nadchodzących świąt, gdyż obdarowała nas własnoręcznie wykonanymi, świątecznymi kartkami, które prezentujemy.

Na kolejnym spotkaniu w poniedziałek 18 kwietnia o 17.00 porozmawiamy o reportażach Tomka Michniewicza zawartych w zbiorze „Świat równoległy”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wypożyczenia książki w bibliotece i udziału w naszych pogawędkach przy kawie lub herbacie.

katki nw