Na lipcowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki (23.07) rozmawialiśmy o Lwowie, wyjazdach turystycznych, architektonicznych urokach wielu miast i relacjach międzypokoleniowych. Zainspirowała nas do tego powieść Żanny Słoniowskiej „Dom z witrażem”. I choć nie wszystkim klubowiczkom debiut krakowianki ukraińskiego pochodzenia przypadł do gustu, to wiele aspektów lektury zyskało uznanie w ich oczach. Czytelniczki chwaliły poetycki język powieści, obrazowe przedstawienie motywów związanych ze sztuką i burzliwą historią Lwowa w czasach rozpadającego się ZSRR oraz historię rodziny Marianny, w której największą uwagę przykuła dość ekscentryczna prababka.

Na kolejnym spotkaniu – 27 sierpnia o 17.00 – porozmawiamy o opowieści Arto Paasalinny „Wyjący młynarz”. Lektura do wypożyczenia w bibliotece. Wszystkich zainteresowanych rozmowami o książkach (i nie tylko) zapraszamy na nasze klubowe spotkania przy kawie lub herbacie.