18 kwietnia na spotkaniu DKK rozmawialiśmy o „Psim parku” Sofi Oksanen. Powieść fińsko-estońskiej pisarki wywołała wnikliwą dyskusję o jej problematyce, tj. surogacji, rodzicielstwie, brudnych interesach, aspiracjach i trudnych wyborach młodych Ukrainek w czasie transformacji i wojny oraz nierównościach światów, w których jedni żyją w luksusie, decydują o losie innych, a inni z braku perspektyw pracują w nielegalnych kopalniach, dla gangów narkotykowych czy handlują komórkami jajowymi.

Na następnym spotkaniu – 23 maja – porozmawiamy o powieści „Psychoterapeutka” Helene Flood. Zainteresowanych zapraszamy do wypożyczenia książki w bibliotece i udziału w kolejnych zajmujących dyskusjach naszego klubu książki.