1 lutego na bibliotecznym spotkaniu DKK dla dzieci przedszkolna grupa 7 poznawała historię Krowy Matyldy, listonosza i zaginionej paczki z książeczki Alexsandra Steffensmeiera. Po lekturze rozmawialiśmy o pracy na poczcie, a następnie przedszkolaki poszukiwały ukrytych kopert z pocztowymi zagadkami i gładko je rozwiązywały. Nie zabrakło też wesołej zabawy muzyczno-animacyjnej, w której dzieci wcielały się w rolę pana listonosza bądź pani listonoszki. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wyszły za wewnętrzne drzwi biblioteki, by zobaczyć, gdzie jest poczta i wskazać trąbkę, czyli jej godło. Temat zajęć wiązał się z tym, że niebawem – 16 lutego – obchodzimy Dzień Listonosza i Doręczyciela Przesyłek Pocztowych.