Wychowankowie elitarnej szkoły z internatem. Młodzi, kreatywni, wrażliwi, z pasjami, odnajdujący przyjaciół, przeżywający pierwsze miłości, szkolne porażki i sukcesy. Zaczyna się niewinnie. Jednak od początku opowieści snutej przez jedną z wychowanek – Kathy czytelnikowi towarzyszy atmosfera niedopowiedzeń i niejasności związanej z tajemniczymi donacjami, które czekają w niedalekiej przyszłości uczniów Hailsham. To jest ich przeznaczenie, a prawda o nim jest przytłaczająca i przerażająca.
Czy mogli coś zrobić? Dlaczego się nie buntują? Jaki był sens takiej szkoły? Co sądzić o postawach nauczycieli? Czy tak może być w niedalekiej przyszłości? To tylko niektóre z pytań, jakie stawialiśmy sobie na styczniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki (22.01) po przeczytaniu „Nie opuszczaj mnie” – przejmującej antyutopii noblisty Kazuo Ishiguro.
Zachęcam do lektury i zarazem do udziału w naszych spotkaniach – następne już we wtorek, 19 lutego o 17.00. Porozmawiamy o pewnej dziewczynce i jej szalonej babci – bohaterkach powieści Fredrika Backmana „Pozdrawiam i przepraszam”. Książka do wypożyczenia w bibliotece