W czasie tegorocznej akcji “Ferie z GCK” dzieci uczestniczą w intrygujących, przyszłościowych oraz emocjonujących zajęciach i imprezach. Dotychczas były to prowadzone przez bibliotekarza warsztaty robotyki i kodowania oraz eksperymenty “Ryzyk-fizyk” z Fabryką Kreatywności. Podczas pierwszych spotkań w czwartek (20.01) fani i fanki robotyki korzystali m.in. z interaktywnej gry edukacyjnej Scottie Go! oraz robotów Photon i bawiąc się, stawiali pierwsze kroki w nauce programowania. Z kolei we wtorek, 25 stycznia grupa młodych eksperymentatorów pod okiem pana Przemysława poznawała niektóre tajniki praw fizyki oraz wykonywała ciekawe doświdczenia przy użyciu przeróżnych substancji czy przedmiotów. Przed nami jeszcze czwartkowe spotkanie (27.01) z teatrem Maska, na którym dzieci obejrzą przedstawienie “Na misiowych urodzinach”, a następnie wezmą udział w bajecznych zabawach z Minionkami.