Jak to jest być twórcą, pisarzem? Co jest ważne przy pisaniu książki? Dlaczego każdy twórca opisze lub narysuje te samą rzecz czy postać inaczej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań padały 30 maja podczas fascynującego, warsztatowego spotkania autorskiego z Zofia Stanecką zorganizowanego przez Publiczną Bibliotekę GCK w Polance Wielkiej. W spotkaniu z pisarką brali udział uczniowie 5 klasy SP w Polance Wielkiej pod opieką pani Beata Nowak.
Autorka bestsellerowej serii o Basi poprowadziła warsztaty literacko-plastyczne, podczas których uruchamiała wyobraźnię i twórcze zdolności uczestników. Piątoklasiści nie tylko dowiedzieli się wiele na temat tworzenia książki, ale sami przekonywali się, że w niepowtarzalny sposób postrzegają świat i potrafią jego elementy zajmująco zobrazować. Wspólnie z pisarką tworzyli więc opowieść dla najmłodszych o smoku z małymi kłami, który jadł kluski z sosem z elfa, rysowali postacie i rzeczy, które podsuwała im wyobraźnia, czy wymyślali zaskakujące dalsze ciągi historii opisanej przez autorkę w „Księdze Ludensona”. Kreatywne warsztaty wzbogacone zajmującymi i pełnymi humoru opowieściami pani Zofii z pewnością były cennym i bardzo zajmującym doświadczeniem dla młodych uczestników spotkania.

Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki – program realizowany i finansowany z Instytutu Książki oraz przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.