23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Z okazji tego święta już w czwartek (20.04) w bibliotece GCK odbyło się spotkanie na temat książek dla najmłodszych czytelników i czytelniczek. Przybyła do nas wyjątkowo aktywna przedszkolna grupa 8, w której niemal wszyscy korzystają z publicznej biblioteki! Dlatego, gdy rozmawialiśmy o rodzajach książek i ich bohaterach, każdy chętnie o nich opowiadał. Podczas zabaw dzieci w mig odgadywały tytuły opowieści i wymyślały własne, a potem gładko wyszukiwały rzeczy bądź postacie w książkach obrazkowych. Następnie wysłuchały zabawną „Książkę bez obrazków” Novaka i przekonywały się, że przy takiej można się też popłakać… ze śmiechu. Ale do końca wrażeń było daleko, bo potem przedszkolaki – korzystając ze sztuki origami i kredek – samodzielnie tworzyły wymarzone książeczki. W ten sposób powstały ich niezwykłe, małe dzieła – o kotkach, pieskach, zajączkach, zamkach, rycerzach, wróżkach, lesie i rzece, a nawet o bibliotece! :)