Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z przedszkolną grupą 7 (fioletową) w piątek, 27 stycznia poruszaliśmy problem akceptacji siebie i innych. Przedszkolaki wysłuchały opowieści „Jesteś jednym z nas” Julii Volmet, po czym porozmawialiśmy o zachowaniach jej bohaterów – nieakceptujących swego wyglądu misia Bartka i wiewiórki Basi i wyśmiewającej ich sroki. Dzieci doceniły zachowanie przyjaciół misia i wiewiórki, którzy akceptowali ich takimi, jakimi są i wskazywały skutki naśmiewania się z czyjegoś wyglądu. Dzięki kilku zabawom przekonywały się też, że choć różnią się pod wieloma względami, to łatwo znaleźć cechy, ulubione przysmaki, zainteresowania, które ich łączą, zaś różnice mogą sprawić, że przebywanie ze sobą jest ciekawsze, a wspólne zabawy dają wiele frajdy. Próbowały też określać własnymi słowami, na przykładach, na czym polega akceptowanie siebie i innych. Na koniec spotkania przedszkolaki wspólnie pobawiły się bibliotecznym robotem i udowodniły niedowierzającemu bibliotekarzowi ;), że już znają literki, układając z rozsypanki wyraz „AKCEPTACJA”.