W Dniu Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) w naszej bibliotece odbyły się warsztaty i spotkanie autorskie z panią Joanną Wachowiak. W zajęciach z pisarką wzięli udział uczniowie 2 klasy ZSP z Polanki Wielkiej.

Pani Joanna zaintrygowała dzieci niezwykle zajmującymi opowieściami o częstych motywach jej twórczości dla dzieci – snach, magii codziennych zdarzeń i fantazji. Nawiązując do swych książek, takich jak: „Kot kameleon” „Baba Blaga”, „O czym nie śniło się dorosłym” czy „Ala Baba i dwóch rozbójników”, rozmawiała z drugoklasistami o roli wyobraźni w naszym życiu i w twórczości literackiej. Zarówno rozmowa, jak też inspirujące do kreatywnego myślenia zabawy i zadania kierowane do młodych uczestników spotkania sprawiły, że wykazywali się oni dużą aktywnością i wyobraźnią. Chętnie opowiadały o swych niesamowitych snach czy przedstawiały bardzo pomysłowe historie dotyczące książkowych ilustracji i fragmentów zdjęcia.

Na zakończenie spotkania pisarka odpowiadała na liczne pytania dzieci: m.in. o czas poświęcany na pisanie, ilustracje książkowe czy zainteresowania. Po tak zajmujących zajęciach książki pani Joanny – te przywiezione przez nią, jak i dostępne w bibliotece – rozeszły się w mgnieniu oka :)

Spotkanie było zrealizowane i sfinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.