W środę 25 października w naszej bibliotece odbyły się  fantastyczne warsztaty  „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0”. Podczas warsztatów piątoklasiści z SP nr 1 i uczniowie trzecich klas gimnazjum (SP nr 2) pracowali nad tekstem ze zbioru „Bajki robotów” Stanisława Lema, by stworzyć fantastyczną scenografię, zbudować i  zakodować roboty, a następnie kręcić kamerą film! Zarówno młodsza, jak i starsza grupa wykazały się niezwykłymi zdolnościami manualnymi i artystycznymi, dużą wyobraźnią i humorem, dzięki czemu powstały piękne, kosmiczne scenerie i brawurowe filmy o robotach.
Warsztaty były realizowane przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „Meritum” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu promocji czytelnictwa. Serdecznie dziękujemy prowadzącym – pani Marzenie i Kamili ze stowarzyszenia “Meritum” oraz dyrekcji i nauczycielkom z SP nr 1 i SP nr 2 w Polance Wielkiej – pani Marii, paniom Iwonie i Sabinie za pomoc w organizacji warsztatów.
Zapraszamy do obejrzenia filmów na naszym facebookowym fanpage’u:
Zaprogramuj się na czytanie – kl. V (kliknij)

Zaprogramuj się na czytanie – kl. III gimnazjum (kliknij)