NIE POMPUJESZ – NIE JEDZIESZ

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz, czyli największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach rusza 26 czerwca w Polance Wielkiej! Będzie to prawdziwe święto dla wszystkich rowerzystów i hulajnogowców! Tego dnia każdy, niezależnie od umiejętności, będzie mógł rozpocząć walkę o punkty do klasyfikacji cyklu czy o awans do wielkiego finału, który odbędzie się we wrześniu w Nowej Soli!

Tego dnia pumptrack w Polance Wielkiej będzie najważniejszym torem w Polsce! To tutaj zjadą się spragnieni pumptrackowych emocji zawodnicy oraz znakomici rowerzyści ekstremalni jak: Szymon Godziek czy Bartosz Giemza! Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocji, to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. Na zawodach oprócz walki czekać będą na uczestników liczne atrakcje jak: strefa chillout`u od Red Bulla, testy rowerów NS Bikes, Food Trucki (m.in. Wuszt z Karry) czy muzyczne dźwięki DJ`ów.

Zawodnicy będą mogli liczyć na profesjonalne zdjęcia z wyścigu, które organizator udostępni w swoich kanałach informacyjnych! Będzie to z pewnością znakomita pamiątka! Do rywalizacji organizator cyklu, Sfera Sportu, zaprasza każdego. Niezależnie od umiejętności! W tym celu przygotowano kilka kategorii startu aby każdy znalazł coś dla siebie!

Pamiętać jednak należy o rejestracji do zawodów! Odbywają się one wyłącznie on-line na stronie www.pompuje.pl! Na miejscu zawodów nie będzie możliwości rejestracji do zawodów!

O co walczymy?
W każdej rundzie zawodnicy walczą o nagrody oraz o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu! Oczywiście nie trzeba startować we wszystkich rundach. Można wystartować tylko w jednej! Ponadto w kategorii PRO oraz Kobiety do wywalczenia jest awans do Wielkiego Finału cyklu! Awans ten otrzyma trzech najlepszych w rundzie z kategorii Pro oraz Kobiety! Łącznie do wielkiego finału w Nowej Soli awansuje 24 zawodników (21 wyłonionych z eliminacji + 3 dzikie karty wręczone przez organizatora).

Jak wygląda rywalizacja w rundzie eliminacyjnej?
Rywalizacja polega na jeździe indywidualnej na czas z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu. W pierwszej fazie zawodów, każdy z zawodników posiada dwie próby, z której pod uwagę bierze się lepszy wynik. Następnie na podstawie uzyskanych czasów, w każdej z kategorii, awans do drugiej fazy uzyskuje 16 najlepszych zawodników. W finałowej części zawodów dobieramy zawodników w pary, w których rywalizacja odbywa się systemem play-off (przegrany odpada, zwycięzca przechodzi dalej).

Szczegóły wydarzenia:

Data: 26.06.2021
Kategorie: PRO, Amator, KIDS (od 6 do 12 lat), Hulajnoga, Kobiety
Godzina: treningi i odbiór numerów startowych od 12:00 – 13:45, start zawodów 14:00
Zapisy: wyłącznie na stronie www.pompuje.pl (brak możliwości zapisów na miejscu)
Wpisowe: 0 złotych

Goście specjalni: Szymon Godziek, Bartosz Giemza

Więcej szczegółów i aktualne informacje na:
FACEBOOK.PL/pompuje
INSTAGRAM.COM/pompuje_pumptrack